• Polski
  • Русский
  • English
Main menu

Linie pakujące

W zależności od specyfiki przedsiębiorstwa, linie pakujące mogą zostać wyposażone w dodatkowe elementy, jeszcze bardziej podnosząc efektywność produkcji. Wśród nich można wymienić często stosowane dozowniki wagowe pozwalające na bezbłędne odmierzenie porcji produktu oraz czujniki, których zadaniem może być przykładowo „wychwytywanie” pustych paczek lub też innych błędów mogących wystąpić podczas pakowania produktów. Linie pakujące można dodatkowo wyposażyć w wagi kontrolne, kartoniarki, etykieciarki, zamykarki, transportery.

Wydajność linii pakującej jest określana przez liczbę cykli wykonanych w ciągu minuty. Może być ona w pełni automatyczna lub półautomatyczna. W ostatnim z wymienionych wariantów konieczne jest działanie pracownika, np. złożenie opakowania i następnie uruchomienie linii pakującej.

Linie pakujące są systemami intuicyjnymi w obsłudze i co równie ważne, bezpiecznymi dla ich użytkowników. Dzięki temu, że do ich zbudowania wykorzystuje się wyłącznie najwyższej klasy podzespoły, można mieć pewność, że będą działać bezawaryjnie nawet w przypadku intensywnej eksploatacji.