• Polski
  • Русский
  • English
Main menu

Maszyny do pakowania, pakujące – pakowaczki

Jednym z najważniejszych elementów, bez których proces produkcyjny nie będzie efektywny, są maszyny do pakowania. Dzięki ich zastosowaniu, różnego typu towary, m.in. produkty spożywcze, są dzielone na takie same porcje i zapakowywane w czasie o wiele krótszym, niż gdyby tą samą czynność miał wykonać człowiek. To, jakie maszyny pakujące zostaną wykorzystane w przedsiębiorstwie, zależy w głównej mierze od jego profilu produkcyjnego.

Wśród maszyn do pakowania można wymienić:

Kartoniarki

Tego rodzaju maszyny pakujące są dostosowane do przekładania towarów z taśmy do kartonowych pudełek. Ich działanie sprowadza się do pobrania kartonu oraz ściśle określonej porcji towaru, który zostaje umieszczony w kartoniku. Następnie kartonik jest zamykany i opcjonalnie etykietowany. Co ważne, produkty mające się znaleźć w kartonach, mogą mieć zróżnicowane kształty. Kartoniarki znajdują zastosowanie w zakładach produkcyjnych związanych z branżą spożywczą, ale także chemiczną i kosmetyczną. Te maszyny pakujące mogą współdziałać z dozownikami.

Pakowaczki

W zależności od przeznaczenia można wyróżnić pakowaczki poziome i pionowe. Pierwsze z wymienionych w głównej mierze są stosowane podczas pakowania pojedynczych towarów. Z kolei pakowaczki pionowe są wykorzystywane w przedsiębiorstwach, gdzie podstawowym towarem są produkty sypkie (np. makaron, ryż, kawa) lub granulowane. Tego typu maszyny do pakowania mogą działać niezależnie, jak i być połączone z dozownikami wyposażonymi w bardzo dokładne wagi elektroniczne.

Maszyny do pakowania projektowane i budowane przez Mikroster są niezawodne, zbudowane na elementach renomowanych firm światowych, intuicyjne w obsłudze, zwiększają efektywność produkcji, pozwalają na pakowanie towarów o niestandardowych kształtach czy nieregularnych rozmiarach.